Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy. J. Joyce Blog wolny od reklam.
Blog > Komentarze do wpisu

Sałatka z kozim serem i kaparami

Zacznę od tego, że uwielbiam kapary :) Gdyby można było, dodawałabym je do wszystkich dań, nie tylko do sałatek. Dlatego też Hiszpania to dla mnie cudowny kraj - kapary można kupić sobie w sklepie na kilogramy, co oczywiście zrobiłam od razu po przyjeździe. Oprócz marynowanych kwiatów kaparowych, można tam było dostać również marynowane owoce, których w Polsce nie widziałam. Być może zainteresuje Was fakt, że kwiaty kaparów kwitną tylko od rana do popołudnia i jeszcze tego samego dnia zawiązuje się owoc.

Kolejnym miłym odkryciem był kozi ser, który widać na zdjęciu w sałatce. Konsystencją przypominał fetę, był jednak dużo łagodniejszy w smaku i świetnie komponował się z kaparami. Był to serek firmy President w formie medalionów, idealny do sałatek - szkoda, że takiego serka nie ma w Polsce, bo na pewno bym go kupowała.

Składniki dla 2 osób:

sałata mieszana

2 pomidory

1 ogórek

1 czerwona cebula

miękki serek kozi

kapary (kwiaty i owoce)

czarne i zielone oliwki

Dressing:

oliwa z oliwek - ok. 150 ml

ocet sherry - 2 łyżki

sól, pieprz

posiekany ząbek czosnku

dowolne zioła

Warzywa i serek rozłóż na talerzach. Składniki dressingu dobrze wymieszaj, tak, aby powstała jednolita ciecz. Polej sałatkę i podawaj.

 

środa, 08 lipca 2009, gania76

Polecane wpisy

Komentarze
2009/07/08 11:06:24
uwielbiam takie sałatki :) kolorowe i smaczne
-
majanaboxing
2009/07/08 11:19:32
Coś dla mnie, zdecydowanie! Uwielbiam takie sałatki :))
a czy te małe z ogonkami to tez kapary? Kojarzą mi się z czymś hi hi hi ;)))
-
2009/07/08 20:49:12
Majanko te z ogonkami to są właśnie owoce kaparów :D
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes
Materiały (w szczególności: zdjęcia, teksty, multimedia, elementy grafiki) zawarte na niniejszej stronie chronione są prawem autorskim (na mocy: Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp. wymaga zgody. Page copy protected against web site content infringement by Copyscape Akcja: Nie kradnij zdjęć! Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Durszlak.pl Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...